شماره مستقيم

امور ثبت نام دانشگاه

041-37453008

37457073


شماره تلفکس

امور شهریه

041-37456561


تلفنخانه دانشگاه

041-37454506-9

شماره های داخلی دانشگاه 

دكتر محمدرضا وليلو

رييس دانشگاه آزاد

اسلامي واحد مراغه

  mr_valilu@yahoo.com


 


 
 
 
عملکرد حوزه امتحانات را چگونه ارزیابی می کنید؟
 
 
 
 

 

عكس صفحه اول

روزنامه هاي امروز

 

 

هرروز با

روزنامه فرهیختگان

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 
بازدید های امروز283
بازدید های دیروز207
بازدید های این هفته785
بازدید های این ماه4589
کل بازدیدها788762
 
 
 
 
 
     
     
     
 

 

 
 
 
 
رئیس دانشگاه آزاد مراغه: افزایش حجم تجارت جهانی نتیجه تجاری‌شدن دستاوردهای پژوهشی است
سه شنبه, 04 دی 1397 ساعت 10:23

رئیس دانشگاه آزاد مراغه:

افزایش حجم تجارت جهانی نتیجه تجاری‌شدن دستاوردهای پژوهشی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه گفت: افزایش حجم تجارت جهانی در دو دهه اخیر به ۳۱ تریلیون دلار، ناشی از تجاری‌شدن دستاوردهای پژوهشی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مراغه، محمدرضا ولیلو روز گذشته در مراسم اختتامیه هفته پژوهش که با حضور جمعی از استادان، کارمندان و دانشجویان نخبه و صاحب ایده‌های دانش‌بنیان برگزار شد درخصوص لزوم، اهمیت و جایگاه پژوهش در دانشگاه‌ها گفت: هدف از پژوهش، تولید علم نافع بوده و افزایش حجم تجارت جهانی در دو دهه اخیر به ۳۱ تریلیون دلار، ناشی از تجاری‌شدن دستاوردهای پژوهشی است.

وی افزود: هر سال حدود هزارمیلیارد دلار در دنیا صرف تحقیق و توسعه می‌شود و حدود دو درصد تولید ناخالص داخلی دنیاست و این مقدار در برخی کشورهای توسعه یافته، تا چهار درصد هم هست.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه اظهار کرد: بیش از ۴۰درصد اقلام صادراتی کشورهای توسعه‌یافته، حاصل یافته‌های پژوهشی است که البته از هر ۱۰۰ ایده، فقط یک یا دو ایده ارزش تجاری‌شدن را دارد.

 

 

ولیلو برخی موانع تجاری‌سازی را یادآور شد و تصریح کرد: مراکز نوآوری می‌توانند شبکه به هم پیوسته‌ای از دانشکده‌ها، مراکز و مؤسسات تحقیقاتی که آنها را به صنعت متصل می‌کند ایجاد کنند تا دانشجویان و استادان را به تغییر رویکرد از تحقیقات مبتنی بر ایده به حل مسائل دنیای واقعی قادر سازد.

وی افزود: ایران، دارای رتبه ۱۶ تولید علم در جهان و رتبه اول منطقه بوده و با وجود به تولید حدود ۴۰۰هزار مقاله و تولید علم در این کشور، هنوز نتوانسته‌ایم مانند برخی کشورهای توسعه‌یافته که حتی یک‌دهم مقالات ما را ندارند، وارد تجارت جهانی بشویم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه با قدردانی از سیاست‌های اخیر مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به‌خصوص دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی، اظهار کرد: رویکرد اخیر این دانشگاه در مسائل مبتلابه کشور و رفع مشکلات جامعه و سوق‌دادن تحقیقات و تولیدات علمی به سمت مسئله‌محوربودن و رونمایی از نرم‌افزار پایش مشکلات جامعه به‌ویژه نگاه تخصصی منطقه‌ای و استانی به این موضوع، نویدبخش یک حرکت و جهش بسیار خوب در عرصه تولید علم محتوایی است

ولیلو تصریح کرد: در استان آذربایجان شرقی نیز با اهتمام ویژه استادان، محققان و متولیان امر روی دو مسئله حیاتی منطقه (احیای صنعت چرم و رفع مشکلات دریاچه ارومیه) بتوانیم گام اساسی در راستای عملیاتی‌کردن موضوع تبدیل علم به ثروت برداریم.

به گزارش آنا، مراسم اختتامیه هفته پژوهش با اهدای لوح سپاس و هدایای ویژه به ارائه‌دهندگان مقالات، سخنرانان علمی، برگزارکنندگان میزگردها و کارگاه‌های علمی، پژوهشگران نمونه، برندگان مسابقات کتاب‌خوانی و ارائه‌دهندگان واحدهای فناوری در واحد مراغه برگزار شد.

نظر ها
افزودن جدید
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
   

iau-markazi

تمامي حقوق اين سايت متعلق به اداره روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مراغه مي باشد.
طراحي و پشتيباني : شرکت سامان ارتباط سهند